Ta strona używa plików cookie!
close

Zerwał kobiecie z szyi złoty łańcuszek i uciekł - zatrzymali go policjanci

Data dodania: 26 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez policjantów wrocławskiego Ołbina, podejrzany o kradzież na tzw. ,,zrywkę’’. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca podbiegł do 73-letniej seniorki i zerwał jej biżuterię z szyi. Skuteczne działania policjantów doprowadziły do ujęcia podejrzanego już kilka godzin po zdarzeniu. Był zaskoczony wizytą policjantów w swoim mieszkaniu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. To nie pierwszy taki czyn na jego koncie, a grozić mu może kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed godziną 19:30 do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław – Ołbin  zgłosiła się 73-letnia kobieta, która powiadomiła, że godzinę wcześniej skradziono jej złoty łańcuszek. Wrocławianka dokładnie opisała policjantom zdarzenie.

Doszło do niego przy pl. św. Macieja. Idącej chodnikiem podbiegł do niej nieznany sprawca, zerwał z szyi złotą biżuterię i uciekł.

Policjanci od razu rozpoczęli typowanie napastnika. Pokazali kobiecie kilka wybranych osób, które, według oceny śledczych, mogły dokonać tej kradzieży. Nie pomylili się. 73-latka rozpoznała napastnika i jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu.

Już kilka godzin później 40-latek przestał się cieszyć wolnością i swoim łupem. Mężczyzna był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy w swoim mieszkaniu.

Kryminalni zabezpieczyli skradzioną zawieszkę, którą miał przy sobie. Jak twierdził złoty łańcuszek zgubił w drodze do domu.

Za dokonanie kradzieży mężczyźnie grozić może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponieważ czynu tego dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa, kara ta może być surowsza. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje już sąd. 

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak    
tel. 693 403 817