Ta strona używa plików cookie!
close

Ze złości powybijał wszystkie szyby w samochodzie

Data dodania: 24 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Policjanci z powiatu polkowickiego zatrzymali podejrzanego, który powybijał wszystkie szyby w samochodzie podczas kłótni z innym mężczyzną. Ponadto sprawca znieważył pokrzywdzonego i kierował wobec niego groźby karalne. Mieszkaniec Chocianowa był już karany w przeszłości za podobne przestępstwa. Sąd na podstawie zebranych materiałów i dowodów zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu auta, do którego doszło w Chocianowie. Zgłaszający twierdził, że znany mu mężczyzna dokonał wybicia wszystkich szyb w samochodzie marki Volkswagen Polo stanowiącym jego własność.

Na miejsce zdarzenia zostali skierowani chocianowscy policjanci. Jak się okazało zgłaszający i wskazany przez niego sprawca zniszczenia pojazdu, kilka godzin wcześniej pokłócili się i doszło pomiędzy nimi do awantury i szarpaniny. Podczas kłótni mężczyzn ze strony sprawcy padły groźby pozbawienia życia i zdrowia, a także uszkodzenia pojazdu zgłaszającego.

Policjanci na podstawie zebranych informacji ustalili miejsce pobytu i zatrzymali podejrzewanego w tej sprawie mężczyznę. 32-letni mieszkaniec Chocianowa był znany mundurowym z wcześniej popełnianych tego typu czynów.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów znieważenia oraz kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonego, a także uszkodzenia mienia.

Sąd Rejonowy w Lubinie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie może grozić teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

 

 

Galeria