Ta strona używa plików cookie!
close

Ze szpitalnej sali trafił do policyjnej celi

Data dodania: 31 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi pewnemu mieszkańcowi Lubina, który będąc pacjentem szpitala miejskiego znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną pielęgniarki oraz dwóch ratowników medycznych. Mężczyzna trafił do szpitala z urazem głowy. Podczas udzielania mu pomocy medycznej stał się bardzo agresywny. Takie zachowanie przejawiał również wobec interweniujących policjantów. Pomimo obecności funkcjonariuszy, kierował groźby karalne w kierunku personelu medycznego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Oficer dyżurny lubińskiej policji otrzymał zgłoszenie ze szpitala miejskiego w Lubinie o bardzo agresywnym pacjencie. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol wydziału prewencji. Funkcjonariusze zastali mężczyznę, który w ich obecności kierował groźby karalne w kierunku personelu medycznego. Po wylegitymowaniu okazał się nim 62-letni mieszkaniec Lubina.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna został przyjęty do szpitala z urazem głowy. Był nietrzeźwy. Podczas udzielania mu pomocy medycznej stał się bardzo agresywny. Najpierw naruszył nietykalność cielesną opatrującej go pielęgniarki, a następnie znieważył dwóch ratowników medycznych. W trakcie interwencji 62-latek w dalszym ciągu był agresywny, stawiał opór i  nie wykonywał poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Po udzieleniu  pomocy medycznej trafił do policyjnej celi. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za takie zachowanie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 - 974 - 322

 

Powiązane wiadomości