Ta strona używa plików cookie!
close

Kynologiczne zawody psów służbowych dolnośląskiej Policji

Data dodania: 21 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

We Wrocławiu odbyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji. W zawodach wzięli udział przewodnicy wraz z psami służbowymi o specjalności patrolowo-tropiących. Funkcjonariusze razem ze swoimi podopiecznymi, rywalizowali w kilku konkurencjach. Najlepsi wystartują w ogólnopolskim finale, który odbędzie się na początku września, w Sułkowicach.

Udział w rywalizacji, to forma doskonalenia zawodowego, a co za tym idzie, jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie policyjnych psów podczas codziennej pracy funkcjonariuszy. Zawody mają też na celu wyłonienie najlepszych przewodników w dolnośląskiej Policji w kategorii psów o specjalności patrolowo-tropiących.

Zawody podzielone zostały na trzy konkurencje:

  • praca węchowa polegająca na podjęciu tropu śladu człowieka, torowanego na różnorodnym podłożu,
  • ogólne posłuszeństwo psa (w tym m.in. chodzenie, bieg, siad, warowanie, czy też pokonywanie przeszkód terenowych),
  • pościg psa bez kagańca za osobą z odrzuceniem przedmiotu, czołowym atakiem pozoranta na psa i obroną przewodnika podczas konwoju.

Zawody przeprowadzono na terenie bazy policyjnych psów służbowych przy ul. Połbina 1 we Wrocławiu. Najważniejsze podczas tych konkurencji było prawidłowe wykonanie określonych zadań przez przewodników i psy. Każde ćwiczenie i sposób jego wykonania było oceniane przez sędziów.

Najlepszymi podczas wojewódzkich eliminacji do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji okazali się:

  1. miejsce - st. sierż. Michał Derbich z psem HERB - KPP w Świdnicy,
  2. miejsce - asp. Leszek Komisarz z psem HILDA - KPP w Dzierżoniowie,
  3. miejsce - asp. Tomasz Wójcik z psem KARMEL - KPP w Lubaniu.

Wszyscy uczestnicy zawodów, nagrody i pamiątkowe dyplomy otrzymali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - insp. Dariusza Wesołowskiego. Przewodnicy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca, reprezentować będą Dolny Śląsk w finale ogólnopolskim w dniach 4 - 7 września 2018 r., który odbędzie się w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP w Legionowie z siedzibą w Sułkowicach.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

 


 

 

Galeria