Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany ze sprzętem do pokonywania zabezpieczeń samochodowych - obcokrajowiec został doprowadzony do sądu i skazany

Data dodania: 1 kwietnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie m.in. łamaki samochodowe. Już następnego dnia stanął przed sądem. Został skazany na karę grzywny oraz stracił urządzenia do pokonywania zabezpieczeń samochodowych.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni prowadząc działania przeciwko przestępczości samochodowej zatrzymali 36-letniego obywatela Czech, który posiadał przy sobie specjalistyczny sprzęt do pokonywania zabezpieczeń samochodowych.

Podejrzany wpadł, gdy zaglądał do wnętrz samochodów zaparkowanych na jednym parkingów. Na widok policjantów mężczyzna zaczął nerwowo się zachowywać i nie był w stanie logicznie wyjaśnić swojego zainteresowania nienależącymi do niego pojazdami. Podczas przeszukania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli urządzenie służące do przełamywania elektronicznych zabezpieczeń montowanych w samochodach, a także tzw. łamaki i sztosy.

Zgodnie z przepisami polskiego prawa posiadanie tego typu przedmiotów przez osoby nieuprawnione stanowi wykroczenie.

Wobec mężczyzny zostało zastosowane postępowanie przyspieszone i kilka godzin po zatrzymaniu stanął przed sądem. Za posiadanie przedmiotów mogących służyć do kradzieży pojazdów sąd wymierzył mu 1000 złotową grzywnę oraz orzekł ich przepadek.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Antoni Owsiak
tel. 606-778-294