Ta strona używa plików cookie!
close

Tymczasowy areszt za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem

Data dodania: 5 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Sąd Rejonowy w Oleśnicy zastosował wobec zatrzymanego przez sycowskich policjantów mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące za zabicie psa. Przypomnijmy, że 21-latek podejrzany jest o to, że działając ze szczególnym okrucieństwem zabił psa, poprzez celowe potrącenie go i kilkukrotne najechanie na niego kołem samochodu. Mężczyźnie za tego typu przestępstwo może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Przypomnijmy, że do tego dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę około południa. Do sycowskiej jednostki Policji zgłosili się mieszkańcy, którzy zauważyli w sieci film obrazujący, jak kierowca celowo najeżdża psa, doprowadzając tym samym do jego śmierci. Policjanci niezwłocznie zabezpieczyli nagranie i podjęli czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego czynu. Przyjęte zostało zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, o którym została powiadomiona oleśnicka prokuratura.

Funkcjonariusze szybko ustalili personalia młodego mężczyzny i próbowali namierzyć miejsce jego przebywania. Do tych działań włączyli się również internauci, którzy oburzeni zachowaniem młodego mężczyzny, wskazywali miejsca, gdzie może on przebywać.

Do zatrzymania podejrzewanego o zabicie psa mężczyzny doszło tego samego dnia wieczorem, w miejscu jego zamieszkania. 21-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w oleśnickiej jednostce, a policjanci nadal wykonywali czynności związane z ustaleniem wszystkich okoliczności tego przestępstwa.

Następnego dnia młody mężczyzna składał wyjaśnienia w prokuraturze i usłyszał zarzut zabicia psa działając ze szczególnym okrucieństwem.

21-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego przyznał się do uśmiercenia psa. Decyzją Sądu Rejonowego w Oleśnicy, podejrzany został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601-589-781

 

Galeria