Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za włamanie oraz kradzież skutera

Data dodania: 2 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu, który podejrzany jest o kradzież z włamaniem oraz kradzież. Mężczyzna przestępstw tych dopuścił się w Kowarach w lipcu br. Sprawca zabrał m.in. skuter oraz elektronarzędzia. Starty pokrzywdzonych wynoszą ponad 3 tys. złotych. Policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tych spraw. Zatrzymanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Kowarach w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o kradzież z włamaniem oraz o kradzież.

Jak potwierdzili funkcjonariusze, młody mężczyzna na terenie Kowar w lipcu br. włamał się do jednego z pomieszczeń gospodarczych. Jego łupem padły elektronarzędzia oraz narzędzia budowlane. Ponadto sprawca z prywatnej posesji ukradł skuter na szkodę innego mieszkańca Kowar. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 3 tys. złotych.
Jak się okazało, przestępstwa te nie były wcześniej zgłoszone. Policjanci dotarli do pokrzywdzonych i przyjęli od nich zawiadomienia w tych sprawach. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych zdarzeń oraz ustalają, co mężczyzna zrobił ze skradzionym mieniem.

Za popełnione czyny podejrzanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński


Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490