Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za włamania do piwnic i samochodu

Data dodania: 19 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się i okradał piwnice. Ponadto na jego koncie jest także kradzież z włamaniem do samochodu. Funkcjonariusze ustalili, że łupem sprawcy padło mienie o wartości około 10 tysięcy złotych. Były to rowery, elektronarzędzia i inne przedmioty. Mężczyźnie może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 23-letniego mieszkańca tego miasta, podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili policjanci, młody mężczyzna ma na koncie co najmniej 3 przestępstwa, których dopuścił się w Jeleniej Górze od września ubiegłego roku do maja br. Są to kradzieże z włamaniem do piwnic oraz kradzież z włamaniem do samochodu. Jego łupem padły elektronarzędzia, rowery, komplet kijów golfowych oraz inne rzeczy, które przedstawiały dla niego jakąś wartość. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą około 10 tysięcy złotych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają, co stało się ze skradzionymi przedmiotami. Część skradzionego mienia policjanci już odnaleźli.

23-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za kradzieże z włamaniem grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

nadkom. Krzysztof Zaporowski