Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za włamania do piwnic i kradzieże mienia

Data dodania: 21 kwietnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i włamania do piwnic. Funkcjonariusze ustalili, że takich przestępstw sprawca ma na swoim koncie, co najmniej kilka, a jego łupem padło mienie o wartości blisko 10 tysięcy złotych. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z I Komisariatu Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzieże i włamania.
Ustalenia policjantów potwierdziły, że podejrzany w okresie od marca do kwietnia br. dopuścił się na terenie Jeleniej Góry, co najmniej kilku przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna włamywał się i okradał piwnice oraz garaże. Jego łupem padły m.in. rowery, rakiety do tenisa, zabawki dziecięce i inne przedmioty. Łączne straty pokrzywdzeni oszacowali na kwotę blisko 10 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym – czy podejrzany ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu zdarzenia.

27-latek część skradzionego mienia zastawiał w miejscowych lombardach, a część sprzedawał przygodnie spotkanym osobom.

Za włamania grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490