Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za włamania do piwnic i kradzież

Data dodania: 30 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem do piwnic w Jeleniej Górze. Wstępnie jego łupem padło mienie o wartości ponad 8 tysięcy zł. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie kradzież motocykla o wartości 40 tysięcy złotych. Jeleniogórzanin najprawdopodobniej dopuścił się na terenie miasta jeszcze innych kradzieży z włamaniem do piwnic. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Jeleniej Górze zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniem. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w sierpniu br. dopuścił się na ternie miasta co najmniej 3 przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna włamał się i okradł 2 piwnice. Jego łupem padły elektronarzędzia, kosa spalinowa, myjka ciśnieniowa i inne wartościowe przedmioty. Wstępnie straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 8 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy, a przede wszystkim co stało się ze skradzionym mieniem. Poszukują też kolejnych pokrzywdzonych, gdyż mężczyzna najprawdopodobniej ma na koncie więcej włamań do piwnic w mieście.

Policjanci ustalili, że jeleniogórzanin z jednego z jeleniogórskich parkingów ukradł też motocykl o wartości 40 tysięcy złotych. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze odzyskali skradziony jednoślad. Teraz 29-latkowi za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel.  604 – 580 – 490

 

Powiązane wiadomości