Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za włamania do altan ogrodowych

Data dodania: 5 kwietnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania i kradzieże mienia z altanek na terenie ogrodów działkowych. Łupem podejrzanego padały głównie sprzęty służące do uprawy i pielęgnacji roślin. Funkcjonariusze na chwilę obecną udowodnili mężczyźnie 6 tego typu czynów. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole realizując czynności operacyjne wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg włamań i kradzieży mienia z altan ogrodowych. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Wrocławia.

Policjanci ustalili, że podejrzany włamywał się głównie do obiektów na terenie ogrodów działkowych zlokalizowanych w dzielnicy Psie Pole. Kradł m.in. sprzęty ogrodowe przechowywane w altanach przez działkowców, które następnie szybko sprzedawał przypadkowo napotkanym osobom. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Na bazie zgromadzonych w sprawach materiałów funkcjonariusze na chwilę obecną udowodnili mężczyźnie 6 przestępstw przeciwko mieniu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci mając na uwadze fakt, że okres wiosenny to czas, kiedy działkowcy rozpoczynają po zimowej przerwie na swoich ogródkach prace porządkowe często korzystając z różnego rodzaju sprzętów, apelują o nie pozostawianie w altanach przedmiotów o dużej wartości, a także odpowiednie zabezpieczenie znajdującego się w nich mienia. Przypominają też o stosowaniu zabezpieczeń w obiektach m.in. poprzez wyposażanie drzwi wejściowych do altan w zamki patentowe, a także wykorzystywanie innych sprawdzonych metod utrudniających lub wręcz uniemożliwiających osobom niepożądanym wejście do nich.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak