Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za szereg kradzieży i włamań

Data dodania: 15 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzieże, włamania oraz znęcanie nad psem. Właściciel zwierzęcia najwyraźniej zapomniał o zapewnieniu podstawowej opieki nad nim - czworonóg był chory i zaniedbany. Teraz za popełnione czyny grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu w Karpaczu ustalili, a następnie zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o kradzieże, włamania oraz znęcanie nad zwierzęciem.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od grudnia ur. do maja br. dopuścił się w Karpaczu i okolicach co najmniej 6 czynów, włamując się do budynku mieszalnego oraz byłego obiektu hotelowego, skąd jego łupem padły urządzenia AGD, armatura sanitarna, obrazy i inne przedmioty o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych. Ponadto 33 - latek ma na swoim koncie kradzieże. Mężczyzna z prywatnej posesji zabrał chłodnicę a z dwóch innych - elementy ogrodzenia, które następnie sprzedał w jednym z punktów skupu złomu. Ponadto zatrzymany usłyszał zarzut znęcania się nad psem. Zwierzę było chore, pozbawione opieki weterynarza, a także zaniedbane przez właściciela.

Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490