Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za serię przestępstw - co najmniej 9 na jego koncie

Data dodania: 9 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ma na koncie co najmniej 9 przestępstw przeciwko mieniu. Wszystkich tych czynów dopuścił się głównie na terenie powiatu jeleniogórskiego od sierpnia do października br. Jego łupem padło mienie o wartości ponad 20 tys. złotych. Teraz za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem.

Jak potwierdzili policjanci, mężczyzna w okresie od sierpnia do października br. dopuścił się na terenie powiatu jeleniogórskiego co najmniej 9 przestępstw przeciwko mieniu. Są to kradzieże z włamaniem oraz przywłaszczenie mienia. Podejrzany włamał się i okradł między innymi 2 domki letniskowe, altankę, budynek gospodarczy, przyczepę oraz przywłaszczył przyczepę kempingową. Jego łupem padło mienie o wartości ponad 20 tys. złotych. Były to elektronarzędzia, agregaty prądotwórcze, sprzęt wędkarski, butle gazowe, przewody elektryczne, narzędzia, telewizor, klucze i inne przedmioty.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie odzyskali część skradzionych przedmiotów. Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy i sprawdzają co stało się z pozostałym mieniem.

Teraz za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

Powiązane wiadomości