Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za serię kradzieży i włamań. Ma na koncie co najmniej 15 takich czynów

Data dodania: 7 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca Jarocina w związku z serią kradzieży i włamań na terenie Jeleniej Góry, Karpacza oraz w Szklarskiej Poręby. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie co najmniej 15 takich przestępstw. Straty pokrzywdzonych wynoszą przeszło 40 tys. złotych. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Jeleniej Górze zatrzymali 24-letniego mężczyznę w związku z serią kradzieży i włamań w tym regionie.

Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec Jarocina od czerwca do września br. dopuścił się co najmniej 15 przestępstw przeciwko mieniu w Jeleniej Górze, Karpaczu i w Szklarskiej Porębie. Zatrzymany włamywał się i okradał pomieszczenia gospodarcze, samochody, bary, campingi. Jego łupem padła gotówka, detektory gazowe, laptopy, nawigacje, telefony komórkowe, rowery, dokumenty i inne przedmioty.

Mężczyzna w jednym z pensjonatów w Karpaczu wykorzystał chwilową nieobecność recepcjonisty i ukradł 2 laptopy oraz przywłaszczył 2 rowery górskie wypożyczone w Szklarskiej Porębie. Ponadto ukradł rower elektryczny pozostawiony na chwilę przez właściciela na ulicy w Karpaczu. Wstępne straty pokrzywdzonych wynoszą przeszło 40 tys. złotych.

Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie więcej podobnych czynów. 24-latek w jednym z hoteli w powiecie jeleniogórskim , w którym przebywał wraz ze swoją dziewczyną, nie zapłacił za pobyt i usługi hotelowe oraz dopuścił się zniszczenia mienia.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw, docierają do kolejnych pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty.

Za kradzieże i włamania mężczyźnie grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

Powiązane wiadomości