Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za rozboje - trafił do tymczasowego aresztu

Data dodania: 16 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Na 3 miesiące trafił do aresztu śledczego mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego podejrzany o rozboje. Do zdarzeń doszło w maju br. Napastnik zastraszył pokrzywdzonych, a następnie ich okradł. Jego łupem padło mienie o wartości kilkuset złotych. Teraz za te przestępstwa grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego jeleniogórskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwa rozboje. Jak ustalili funkcjonariusze, podczas pierwszego ze zdarzeń 29-latek zastraszył inną osobę na jednej z ulic w mieście, pobił pokrzywdzonego, a następnie okradł. Jego łupem padł telefon komórkowy, portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz z kartami bankomatowymi. Straty w tym przypadku oszacowano na kwotę 500 złotych. Następnego dnia sprawca zastraszył sprzedawcę w jednym ze sklepów, złapał go za szyję, podduszał, a następnie ukradł alkohol i uciekł.

Powiadomieni o tych zdarzeniach policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 29-latka podejrzewanego o te przestępstwa, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za rozboje 29 - latkowi grozić może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę