Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za rozbój w dyskoncie spożywczym

Data dodania: 30 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło w jednym z dyskontów spożywczych na terenie Jeleniej Góry. Sprawca stojąc na linii kas z napojem energetycznym pokazał kasjerce przedmiot przypominający broń, a następnie zabrał 320 zł. Po zdarzeniu uciekł. Teraz zatrzymanemu grozić może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w jednym z dyskontów spożywczych na terenie Jeleniej Góry. 26-latek stojąc na linii kas z napojem energetycznym pokazał kasjerce przedmiot przypominający broń, a następnie ukradł z kasy 320 zł, po czym uciekł.
 
Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny, który dopuścił się tego czynu. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali podejrzanego o ten czyn 26-latka. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.
 
Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W sytuacji, gdy sprawca w trakcie zdarzenia używa niebezpiecznego przedmiotu, kara ta może wzrosnąć do lat 15.
 
kom. Kamil Rynkiewicz
 
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

 

Powiązane wiadomości