Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za kradzieże z włamaniem do pokoi hotelowych

Data dodania: 6 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o co najmniej sześć kradzieży z włamaniem do pokoi jednego z hoteli w powiecie jeleniogórskim. 21-latek był gościem hotelowym, a do pomieszczeń, które okradał, dostawał się przy użyciu skradzionej karty elektronicznej. Funkcjonariusze już po dwóch godzinach od otrzymania zgłoszenia namierzyli mężczyznę i odzyskali w całości utracone mienie. Teraz zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu w Karpaczu w wyniku podjętych działań już po dwóch godzinach od otrzymania zgłoszenia ustalili i zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna był gościem w jednym z hoteli w powiecie jeleniogórskim i posługując się skradzioną kartą elektroniczną, włamał się do 6 pokoi hotelowych. Jego łupem padł tablet i pieniądze. Straty pokrzywdzeni oszacowali na około 2200zł.

O zaistniałym zdarzeniu policję powiadomił właściciel obiektu hotelowego. Natomiast mundurowi już w ciągu dwóch godzin po otrzymaniu zgłoszenia namierzyli 21-latka i odzyskali w całości skradzione mienie.

O losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Małgorzata Gorzelak
tel. 600 – 432 - 204