Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za kradzieże sklepowe i kradzież rozbójniczą

Data dodania: 16 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Młody mężczyzna, który w ostatnich miesiącach okradał markety na terenie Wałbrzycha oraz powiatu został zatrzymany przez tamtejszych policjantów. Podejrzany trafił w ręce funkcjonariuszy podczas pobytu w jednym ze sklepów. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

20-latek odpowie między innymi za szereg kradzieży, do których doszło w okresie od lipca do sierpnia tego roku w dyskontach na terenie Wałbrzycha oraz Szczawna-Zdroju. Z półek sklepowych młody mężczyzna wykradał głównie alkohol. Straty właściciele marketów wycenili łącznie na blisko 1300 złotych.

Młodociany złodziej pod koniec września ukradł także cztery konsole do gier, o łącznej wartości ponad 6 tysięcy złotych, ze sklepu mającego swoją siedzibę w Szczawnie-Zdroju. Mieszkaniec Wałbrzycha ma na swoim koncie również kradzież rozbójniczą. 16 lipca tego ukradł dwie butelki alkoholu, a  jedną z nich zaatakował pracownika ochrony innego sklepu znajdującego się na tej samej ulicy.

Zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów 20-latek podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów i stanie teraz przed sądem. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604 – 426 – 995

 

Powiązane wiadomości