Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za kradzieże i włamanie do mieszkania

Data dodania: 7 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

W ręce wałbrzyskich policjantów wpadł mężczyzna podejrzany w sprawie dwóch kradzieży sklepowych, jakie miały miejsce na terenie miasta. Sprawca ma też na swoim koncie włamanie do mieszkania. Teraz będzie odpowiadał za swoje działanie przed sądem, gdzie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu Operacyjno - Rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu bazując na przeprowadzonych ustaleniach zatrzymali 42 - latka, któremu udowodnili kradzieże oraz włamanie. Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, w lutym br. w jednym ze sklepów z wyrobami cukierniczymi sprawca ukradł artykuły o łącznej wartości ponad 650 złotych, wśród których większość skradzionego asortymentu stanowiły czekolady. Wałbrzyszanin usłyszał także zarzut kradzieży w listopadzie tego roku czterech konsol do gier z terenu jednego z marketów. Straty właściciel sklepu w tym przypadku oszacował na kwotę blisko 2,5 tysiąca złotych. Ostatni postawiony 42-latkowi zarzut dotyczył kradzieży z włamaniem, jaka miała miejsce w październiku tego w jednym z mieszkań na terenie Wałbrzycha. Zniknęły z niego między innymi telewizor oraz pralko-suszarka o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych.

Zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów 42-latek podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85