Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za kradzieże i włamania do samochodów

Data dodania: 22 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniami do samochodów. Na jego koncie jest również kradzież i 2 próby kradzieży samych pojazdów. Sprawca działał na terenie Jeleniej Góry od października do listopada br. Funkcjonariusze podejrzewają, że zatrzymany może mieć na swoim koncie jeszcze więcej tego typu czynów. Teraz grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 20-letniego mieszkańca tego powiatu podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili policjanci, młody mężczyzna ma na koncie co najmniej 8 zdarzeń, do których doszło w Jeleniej Górze od października do listopada br. Są to kradzieże z włamaniem do samochodów, kradzież pojazdu, który policjanci odnaleźli jeszcze tego samego dnia oraz 2 próby kradzieży innych aut. Łupem sprawcy padły m. in. radia oraz telefon komórkowy. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilkanaście tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają, co stało się ze skradzionymi przedmiotami. Niewykluczone, że 20-latek ma na koncie więcej podobnych czynów.

Teraz za kradzieże z włamaniem grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490