Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za kradzieże i włamania. Spowodował kilkutysięczne straty

Data dodania: 11 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzieże oraz włamania. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych. Mężczyzna wykorzystywał każdą okazję by okraść pokrzywdzonych. Teraz grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Zespołu Kryminalnego z Komisariatu w Kowarach, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 19-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu jeleniogórskiego, podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca w lipcu i sierpniu br.  dopuścił się w Kowarach kilku kradzieży i włamań.

19-latek wykorzystywał każdą okazję do dokonania przestępstwa. W lipcu br. dwukrotnie włamał się do pomieszczenia gospodarczego, z którego najpierw ukradł pieniądze, a następnie wiertarkę udarową, uprząż do kosiarki oraz paliwo. Straty oszacowano tu na blisko 600 złotych. W tym samym miesiącu ukradł osobie najbliższej 400 euro oraz 1800 złotych. Natomiast w sierpniu br. mężczyzna włamał się do lecznicy weterynaryjnej i ukradł pieniądze w kwocie 700 złotych.

Łączne straty pokrzywdzonych sięgają kilku tysięcy złotych. 19-latek przyznał się do popełnienia wszystkich czynów, za które teraz grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Małgorzata Gorzelak
tel. 600 – 432 - 204