Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za kradzieże i włamania

Data dodania: 15 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Usłyszał on 6 zarzutów dotyczących kradzieży i włamań. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty o wartości ponad 16 tysięcy złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Bolesławcu na podstawie ustaleń operacyjnych zatrzymali podejrzanego o przestępstwa, do których doszło na terenie miasta. Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec Bolesławca. Funkcjonariusze na podstawie zebranych materiałów ustalili, że w okresie od 16 marca do 6 kwietnia br. dokonał on 2 kradzieży i 4 włamań.

Podejrzany ukradł m.in. rower o wartości 11,5 tysiąca złotych, z którym mieszkaniec powiatu trzebnickiego przyjechał do Bolesławca na zawody. Natychmiastowe działania policjantów przyniosły oczekiwany efekt, rower bardzo szybko został odzyskany i zawodnik mógł wystartować w wyścigu.

Przy drugiej kradzieży łupem złodzieja padły 4 alufelgi z oponami o wartości 5 tysięcy złotych. W tym przypadku policjanci również odzyskali skradzione mienie.

Dodatkowo 26-latek usłyszał jeszcze 4 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do kontenerów budowlanych i pomieszczeń magazynowych skąd skradzione zostały m.in. spawarka, rury, niwelator i kable.

Podejrzanemu o 6 przestępstw grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
tel. 600 - 266 - 990

 

 

Galeria