Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za kradzieże i usiłowanie włamania. W jego zainteresowaniu znalazły się nawet losy loterii

Data dodania: 7 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Pewien młody legniczanin odpowie za kilka kradzieży i usiłowanie włamania. Łupem mężczyzny padło m.in. kilkaset sztuk losów loterii. Łączną wartość strat w tej sprawie oszacowano na 8 tysięcy złotych. Za popełniony czyn w warunkach powrotu do przestępstwa zatrzymanemu grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 24-letniego legniczanina podejrzanego o kilka kradzieży oraz usiłowanie włamania. Sprawca okradał różne sklepy na terenie miasta oraz usiłował włamać się do gabloty z zwartością artykułów drogeryjnych. Łupem złodzieja padło m.in. 859 sztuk losów loterii, kosmetyki, papierosy, pieniądze oraz napoje. Łączna wartość strat opiewa na kwotę blisko 8 tys. złotych.

Zgłoszenia o kradzieżach ze sklepów na terenie miasta zaczęły wpływać do legnickiej policji pod koniec lipca br. Sprawą błyskawicznie zajęli się legniccy kryminalni. W wyniku pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji ustalili i zatrzymali podejrzanego. 24-letni mieszkaniec Legnicy trafił prosto do policyjnego aresztu. Jak się szybko okazało, mężczyzna był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa.

Teraz zatrzymany za swoje czyny odpowie przed sądem. Za popełniony czyn w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649