Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za kradzież rozbójniczą i nielegalne posiadanie amunicji

Data dodania: 12 lipca 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież rozbójniczą oraz nielegalne posiadanie amunicji. Sprawca w trakcie imprezy alkoholowej, wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego i zabrał mu kluczyki od samochodu. Kiedy pokrzywdzony próbował uniemożliwić kradzież pojazdu, napastnik zaczął go podduszać. Zatrzymanemu za tego typu czyn może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu I w Jeleniej Górze zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą oraz o nielegalne posiadanie amunicji.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 25 maja ubiegłego roku na terenie miasta. Mężczyźni w mieszkaniu pokrzywdzonego razem pili alkohol. W trakcie imprezy 23-latek wykorzystał chwilową nieuwagę pokrzywdzonego i zabrał mu kluczyki od auta, a następnie zamierzał nim odjechać. Kiedy pokrzywdzony próbował uniemożliwić kradzież, wówczas 23-latek zaczął go podduszać. W efekcie do kradzieży nie doszło, gdyż nie udało się uruchomić samochodu.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie potwierdzili, że 23-latek z pokrzywdzonym zawarli znajomość tego samego dnia, w którym doszło do zdarzenia. Mężczyzna zawiadamiając o przestępstwie podał rysopis współbiesiadnika. Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze wytypowali młodego mężczyznę jako podejrzewanego o ten czyn. Ponadto w wyniku przeszukania jego mieszkania, policjanci znaleźli amunicję do KBKS. Obecnie wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Za popełnione przestępstwa 23-latkowi grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowiska
tel. 604-580-490