Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za kradzież łącznie ponad 6,5 tys. litrów paliwa – podejrzany usłyszał blisko 100 zarzutów

Data dodania: 3 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Kara pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów ze Zgorzelca, a podejrzanemu o liczne kradzieże paliwa na stacjach. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego i dochodzeniowo - śledczego zgorzeleckiej komendy udowodnili zatrzymanemu łącznie 45 przestępstw i ponad 50 wykroczeń związanych z kradzieżą paliw. Mężczyzna usłyszał również zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej.

W związku z licznymi zgłoszeniami kradzieży paliw na stacjach w gminie Zgorzelec, policjanci z tego powiatu cały czas prowadzą czynności operacyjne i procesowe, mające na celu ustalenie i zatrzymanie ich sprawców.

Wspólna praca funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo - śledczego pozwoliła na wytypowanie i zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o liczne kradzieże paliwa. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy i jego szczegółowa analiza pozwoliła na przedstawienie 25 - letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego łącznie 45 zarzutów kradzieży oleju napędowego i benzyny. Mężczyźnie udowodniono również ponad 50 wykroczeń związanych z kradzieżą paliwa.

W okresie od lipca do września br. łupem zatrzymanego padło ponad 6.5 tys. litrów paliwa o wartości ponad 32,5 tys. zł. Zatrzymany usłyszał również zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo wydawania przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania pojazdu.

Teraz podejrzanemu może grozić kara nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności z uwagi na to, że dopuścił się popełnienia przestępstw w drodze recydywy. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakaz opuszczenia kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys. zł.

O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Zgorzelec)

 

Powiązane wiadomości