Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za kradzież kabli telekomunikacyjnych

Data dodania: 17 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra

Za kradzież odpowie przed sądem 38 – letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Mysłakowice, zatrzymany przez policjantów Wydziału Prewencji komendy powiatowej w Kamiennej Górze. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży 350 m kabla miedzianego z terenu Gminy Marciszów o wartości 1200 zł. Sprawcy za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze otrzymał zgłoszenie o kradzieży kabla miedzianego z terenu gminy Marciszów na szkodę jednego z operatorów telekomunikacyjnych. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Wydziału Prewencji  dokonali zatrzymania przekazanego przez pracowników ochrony 38 – letniego mieszkańca gminy Mysłakowice, do ujęcia którego doszło w chwili, gdy dokonywał załadunku przewodów do swojego samochodu. Pozostałe osoby uczestniczące w kradzieży oddaliły się z miejsca przed przybyciem ochroniarzy i policjantów.

Skradzione mienie zabezpieczono. Mężczyznę przewieziono do komendy, gdzie usłyszał już zarzut kradzieży 350 m kabla miedzianego linii napowietrznej wchodzącej w skład sieci telekomunikacyjnej o wartości 1200 zł.

Sprawcy za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze prowadzą czynności zmierzające do ustalenia pozostałych sprawców kradzieży.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
mł. asp. Paulina Basta
tel. 600 – 228 – 846

Policjanci z zatrzymanym mężczyzną