Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za kradzież czcionek drukarskich o wartości 50 tysięcy złotych

Data dodania: 10 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

Policjanci z Trzebnicy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież czcionek drukarskich o wartości 50 tysięcy złotych. Sprawca wpadł w ręce funkcjonariuszy już po kilku dniach od ujawnienia zdarzenia. Odzyskano większość utraconego mienia, które zostało już przekazane właścicielowi drukarni. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd. Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego trzebnickiej komendy prowadząc działania w sprawie zgłoszenia kradzieży czcionek drukarskich o łącznej wadze półtorej tony z budynku nieczynnej drukarni, zatrzymali 28–letniego mieszkańca powiatu milickiego, podejrzanego o to przestępstwo. Łupem sprawcy padły różne czcionki drukarskie wykonane ze stopu ołowiu. Mężczyzna próbował sprzedać je w punkcie skupu złomu. Wartość utraconego mienia oszacowano na kwotę 50 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali większość - bo aż ponad 1300 kg - czcionek drukarskich i zwrócili je właścicielowi.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu i został mu przedstawiony zarzut kradzieży. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Trzebnicy
podkom. Piotr Dwojak
tel. 694 – 438 – 826

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Galeria

Powiązane wiadomości