Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu i próbę wręczenia łapówki

Data dodania: 5 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Policjanci oławskiego ruchu drogowego zatrzymali mieszkańca województwa mazowieckiego, podejrzanego o kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i próbę wręczenia łapówki funkcjonariuszom, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za próbę udzielenia korzyści majątkowej do lat 10.

„Musimy to załatwić tak, żeby było dobrze” - takimi słowami zwrócił się do interweniujących  policjantów jeden z kierowców, który na terenie powiatu oławskiego spowodował zdarzenie drogowe.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oławie po otrzymaniu zgłoszenia o zaistnieniu niebezpiecznej sytuacji z udziałem pojazdu ciężarowego, do jakiej doszło na jednej z lokalnych dróg, powiadomił o tym fakcie pogotowie ratunkowe i straż pożarną. Jednocześnie skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Jak ustalili funkcjonariusze, 35-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, kierując samochodem ciężarowym z naczepą, wjechał do rowu, gdzie zespół pojazdów przewrócił się. Mężczyzna wydostał się z kabiny przez szyberdach. Chwilę po wyjściu ratownicy medyczni udzielili mu pomocy, na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Policjanci już w trakcie legitymowania wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. W związku z tym mundurowi przebadali 35-latka alkomatem. Wynik badania jednoznacznie wskazywał, że mężczyzna kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Jednakże w trakcie wykonywania tych czynności kierujący kilkukrotnie sugerował mundurowym, aby „dogadać się”. Zwrócił się do nich słowami „musimy to załatwić tak, żeby było dobrze”, a następnie wyciągnął rękę w kierunku policjantów i powiedział „tu jest 800 złotych, a po następne 800 pojedziemy do bankomatu”. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli przekazane im banknoty, a mężczyznę poinformowali o konsekwencjach prawnych popełnionego przestępstwa.

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605 – 316 – 497

Zdjęcie prezentuje prowadzenie zatrzymanego mężczyzny