Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany w sprawie wyłudzeń o wartości ponad 1,2 mln zł. na szkodę blisko 200 klientów jednego z banków

Data dodania: 12 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej na co dzień zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości namierzyli w wyniku czynności operacyjnych młodego mężczyznę podejrzanego o udział w procederze polegającym na wysyłaniu fałszywych powiadomień do klientów jednego z banków, dzięki którym sprawcy uzyskiwali dane dostępowe do ich kont, z których następnie wyprowadzane były środki pieniężne. Wobec zatrzymanego sąd zastosował już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 23 - latka podejrzanego o udział w grupie, która ma na swoim koncie szereg wyłudzeń na szkodę klientów jednego z banków. Jak wynika z przeprowadzonych w tej sprawie ustaleń, mężczyzna zamieszany był w proceder polegający na wysyłaniu do różnych osób fałszywych powiadomień, dzięki którym sprawcy uzyskiwali dostęp do ich kont bankowych, skąd następnie wyprowadzali środki pieniężne, przeprowadzając nieuprawnione transakcje. Ofiarami oszustów padło blisko 200 osób. Straty powstałe w tej sprawie oszacowane zostały na kwotę ponad 1,2 mln złotych na szkodę banku oraz jego klientów.

Wobec 23 - latka sąd na podstawie zgromadzonych materiałów zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. To już kolejna osoba zatrzymana w tej sprawie. Obecnie nadal wyjaśniane są okoliczności związane z procederem. Nie wykluczone są dalsze zatrzymania. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KWP we Wrocławiu

 

Powiązane wiadomości