Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany w sprawie rozboju okazał się poszukiwanym

Data dodania: 20 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

Policjanci z powiatu trzebnickiego w trakcie patrolu jednej z ulic w Żmigrodzie zauważyli osobę podejrzewaną o dokonanie rozboju. Natychmiast podjęli działania i zatrzymali mężczyznę, a chwilę później po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że jest on również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żmigrodzie pełniąc służbę w godzinach nocnych zauważyli na jednej z ulic miasta mężczyznę, który podejrzewany był o dokonanie rozboju w czerwcu br. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony utracił portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 200 złotych, dowodu osobistego, prawa jazdy oraz kart płatniczych. Sprawę tą prowadzili żmigrodzcy kryminalni, którzy informację o typowanym sprawcy przekazali również kolegom pełniącym, na co dzień służbę patrolową.

Mężczyzna ten został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a w trakcie dalszych czynności okazało się, że jest on również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze jednego roku za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży mienia.

Zatrzymanemu postawiono już zarzut popełnienia przestępstwa rozboju i po wykonanych czynnościach procesowych, w ramach konwoju dowieziono do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej kary.

Przypomnijmy, że za sprawcy rozboju w świetle obowiązujących przepisów grozić może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Piotr Dwojak
tel. 694-438-826