Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany seryjny włamywacz. Policjanci odzyskali przedmioty o wartości 70 tys. złotych

Data dodania: 26 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z Wrocławia zajmowali się sprawą włamań do mieszkań. W wyniku typowania sprawców i pracy operacyjnej funkcjonariusze namierzyli 35-latka, w którego mieszkaniu odnaleźli skradzione przedmioty. Były to m.in. laptopy, telefony, biżuteria i monety kolekcjonerskie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Odpowie za 10 włamań, a także za paserstwo i za posiadanie narkotyków.

Wrocławscy policjanci prowadzili czynności poszukiwawcze za seryjnym włamywaczem. W trakcie działań namierzyli mężczyznę oraz miejsce jego przebywania. Przeszukując mieszkanie, mundurowi ujawnili w nim przedmioty pochodzące z włamań i rozbojów. Były to laptopy, telefony komórkowe, paszporty, monety kolekcjonerskie oraz inne cenne przedmioty. Łączna wartość odzyskanego mienia została oszacowana na kwotę blisko 70 tysięcy złotych. Jakby tego było mało, w chwili zatrzymania policjanci ujawnili przy mężczyźnie kilka porcji marihuany.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał 10 zarzutów dotyczących włamań. Wszystkie czyny łączył wspólny sposób działania sprawcy, m.in. to, że dostawał się on do domów przez drzwi balkonowe i tarasy. Oprócz włamań, 35-latek usłyszał też dwa kolejne zarzuty: paserstwa oraz posiadania środków zabronionych.

Mężczyzna był już wcześniej znany wymiarowi sprawiedliwości w związku z innymi przestępstwami. Obecnie policjanci analizują materiał dowodowy w tej sprawie. Nie jest wykluczone, że 35-latek usłyszy kolejne zarzuty. Obecnie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
693 – 403 – 817

 

Załączniki

$esc.html($item.icon)

film

45 MB

Galeria