Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego kierujący trafił do więzienia na blisko 4 lata

Data dodania: 13 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał samochodem osobowym pomimo orzeczonego dożywotniego sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary blisko 4 lat pozbawienia wolności. Trafił prosto do aresztu i o jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przed godziną 7:30 na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego Opla. Policjanci podjęli czynności kontrolne podejrzewając, że mężczyzna ten nie powinien siedzieć za kierownicą. Ich przypuszczenia potwierdziły się w trakcie legitymowania. Okazało się, że 40-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one odebrane za trzykrotną jazdę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo nie pierwszy raz jechał swoim samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego.

Prowadząc czynności ze sprawcą przestępstwa policjanci ustalili także, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w zakładzie karnym, gdzie spędzić ma prawie 4 lat pozbawienia wolności. Tym samym został on zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym.

Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego wałbrzyszaninowi grozić może teraz dodatkowa kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995