Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku sprawca włamania do sklepu

Data dodania: 5 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o włamanie do sklepu i usiłowanie kradzieży alkoholu. 30-latek podejrzewany był również o inne tego typu przestępstwa. Łupem złodzieja padały elektronarzędzia i markowe ubrania, gdzie wartość skradzionych towarów wyniosła ponad 6 tys. zł. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas patrolu miasta policjanci z bogatyńskiego komisariatu usłyszeli alarm w jednym ze sklepów na terenie miasta. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zobaczyli wybitą szybę, a w środku osobę w kominiarce. Szybkie działanie policjantów i natychmiast podjęte czynności pozwoliły na zatrzymanie na gorącym uczynku podejrzanego o włamanie, który w worku miał już 18 butelek alkoholu.

Mężczyzna został przewieziony do zgorzeleckiej komendy. Jak się okazało był on poszukiwany przez sąd, celem odbycia kary 199 dni aresztu. Wyjaśniając okoliczności związane z działalnością podejrzanego, policjanci dodatkowo ustalili, że ma on na swoim koncie liczne kradzieże sklepowe oraz włamanie do pojazdu. Łupem mężczyzny padały elektronarzędzia oraz markowe ubrania, których łączna wartość wyniosła ponad 6 tys. zł.
30-latek usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606-778-294