Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany podejrzany o napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia na stacji paliw

Data dodania: 23 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Zgorzeleccy kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Uzbrojony w nóż, zamaskowany mężczyzna wszedł na teren stacji paliw, gdzie w sklepie sterroryzował pracownicę. Skradziony towar już w części policjanci odzyskali. Po przedstawieniu zarzutów, mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w wyniku podjętych czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali 36 – letniego mężczyznę, podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Uzbrojony w nóż, zamaskowany mężczyzna wszedł na teren stacji paliw, gdzie w sklepie krzycząc, że to napad,, doprowadził pracownicę stacji paliw do stanu bezbronności. Następnie zażądał wydania alkoholu i papierosów po czym oddalił się.
W wyniku podjętych czynności operacyjnych zgorzeleccy kryminalni ustalili, a następnie zatrzymali 36 - letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Skradzione mienie zostało częściowo odzyskane. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymanemu, za czyn, o który jest teraz podejrzany, grozi teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 36 - latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Zgorzelec)
mł. asp. Jarosław Szatkowski