Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany po pościgu kierowca odpowie teraz za przestępstwo - jechał bez uprawnień autem niedopuszczonym do ruchu i nie zatrzymał się do kontroli

Data dodania: 4 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Ponadto jechał bez uprawnień a samochód, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu. Teraz za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Legnicy. Policjanci z legnickiej drogówki patrolując miasto około godz. 1.30 chcieli zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Renault Clio. Mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu widząc radiowóz oznakowany i sygnały dawane przez funkcjonariuszy, nagle gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze ruszyli za nim. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący nadal nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej. W pewnym momencie mężczyzna uciekając wjechał na pas drogi wyłączonej z ruchu, gdzie wskutek nadmiernej prędkości i wystającego krawężnika, uszkodził krawężnik i swój pojazd.

Ucieczkę próbował kontynuować dalej pieszo. Po kilku metrach policjanci zatrzymali 36 – letniego mężczyznę, kierującego pojazdem. Jak się po chwili okazało, powodem próby ucieczki było to, że zatrzymany nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, aktualnej polisy OC a pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Przypomnijmy!

Od 1 czerwca 2017 roku w życie weszła nowelizacja przepisów - kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego, sąd obligatoryjnie wyda zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od roku do 15 lat.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Legnica)
Oficer Prasowy
mł. asp. Jagoda Ekiert