Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany po pościgu. Był poszukiwany, miał cofnięte uprawnienia i znajdował się w stanie nietrzeźwości

Data dodania: 25 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Za popełnione przestępstwo dotyczące nie zatrzymania się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do decyzji o cofniętych uprawnieniach odpowie 41-letni mężczyzna. Pomimo podjętej próby ucieczki został zatrzymany po pościgu przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Do zdarzenia doszło na węźle autostrady A-4 z drogą 323, kiedy policjanci legnickiej drogówki zauważyli pojazd poruszający się bez świateł. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Mężczyzna siedzący za kierownicą golfa, widząc radiowóz oznakowany i sygnały dawane przez policjantów gwałtownie przyspieszył i skręcił na autostradę A-4 w kierunku Zgorzelca. Mundurowi natychmiast podjęli za nim pościg. Kierujący pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej. Kierujący kontynuując ucieczkę  zjechał z autostrady na drogę ekspresową S-3 w kierunku Jeleniej Góry. Tam po przejechaniu kilkunastu kilometrów zatrzymał swój pojazd z uwagi na awarię silnika, a następnie wybiegł z auta i zaczął uciekać pieszo. Błyskawicznie po opuszczeniu pojazdu w pościgu pieszym został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów prowadzących pościg.

Po chwili wyjaśniło się, co było przyczyną jego zachowania. 41-latek posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami oraz był poszukiwany przez prokuraturę. To jednak nie wszystko. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że ma 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymanego 41-latka umieszczono w policyjnym areszcie, a pojazd odholowano pomocą drogową. Mężczyzna będzie odpowiadać przed sądem za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, a także prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649