Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany po pościgu – odpowie za szereg wykroczeń i przestępstwo

Data dodania: 8 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z Legnicy zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Chcąc uniknąć zatrzymania popełnił on szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Ponadto motorower, którym się poruszał, posiadał tablice przełożone z innego jednośladu. Teraz za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Prochowice. Dzielnicowi Rewiru II legnickiej komendy około godziny 12 zauważyli kierującego motorowerem, który poruszał się bez kasku oraz nie zatrzymał się przed znakiem STOP. Mężczyzna siedzący za kierownicą motoroweru widząc radiowóz oznakowany i sygnały dawane przez funkcjonariuszy nagle gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze od razu rozpoczęli pościg. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący nadal nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej. W pewnym momencie mężczyzna uciekając wjechał na pole gdzie po około 300 metrach został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jak się po chwili okazało, powodem próby ucieczki 31 - latka był brak jakichkolwiek dokumentów. Dodatkowo tablice rejestracyjne widniejące na jednośladzie były przełożone z innego motoroweru.

Podczas ucieczki mężczyzna popełnił szereg wykroczeń m. in. kierował pojazdem nie dopuszczonym do ruchu, jadąc po gruncie rolnym, nie posiadał zalegalizowanych tablic rejestracyjnych, jechał bez kasku ochronnego oraz nie zgłosił w wymaganym terminie faktu nabycia motoroweru. Swoim zachowaniem stwarzał potencjalne zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 504 – 798 – 649