Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany po policyjnym pościgu - kierował samochodem mając ponad 1,4 promila

Data dodania: 30 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Policjanci z powiatu świdnickiego po pościgu, najpierw autem, a potem pieszo, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Po badaniu okazało się, że prowadzący pojazd miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Zatrzymanemu może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach patrolujący rejon miasta zauważyli samochód osobowy. Pojazdem tym kierował mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Policjanci nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna jednak ignorował wydawane polecenia i widząc radiowóz rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za kierującym tym pojazdem. W pewnym momencie mężczyzna nie widząc dalszych szans ucieczki autem, opuścił je i zaczął biec pieszo w kierunku działek. Jednak trwało to niedługo, bo policjanci szybko go zatrzymali.

Pirat drogowy, którym okazał się 41-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierujący miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany za czyny, których się dopuścił, odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności do 5 lat.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642