Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany kierowca przekroczył dozwoloną prędkość - w samochodzie policjanci znaleźli amfetaminę

Data dodania: 20 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Poważne konsekwencje prawne grożą zatrzymanemu przez milickich policjantów kierowcy osobowego Seata. Mężczyzna odpowie przed sądem za ujawnione przestępstwa i wykroczenia drogowe. Na dłuższy czas będzie też musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

Poważne konsekwencje prawne grożą zatrzymanemu przez milickich policjantów kierowcy osobowego Seata. Mężczyzna odpowie przed sądem za ujawnione przestępstwa i wykroczenia drogowe. Na dłuższy czas będzie też musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

Na ul. Kościelnej w Wierzchowicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Seat Leon. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej w tym miejscu prędkości jazdy o 23 km/h. Ponadto kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Samochodem kierował 28-letni mieszkaniec gminy Milicz. Mężczyzna był trzeźwy i posiadał wymagane dokumenty, ale okazało się, że oprócz wykroczeń drogowych popełnił także dwa przestępstwa. Otóż użyty wobec kierowcy tester do wykrywania narkotyków wykazał w jego organizmie prawdopodobną obecność amfetaminy.

Ponadto w trakcie kontroli drogowej w samochodzie policjanci znaleźli woreczek, w którym znajdowało się ponad 50 porcji amfetaminy. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie wykonano dalsze czynności procesowe z jego udziałem. Od kierowcy w szpitalu pobrano także krew do badań na zawartość niedozwolonych substancji. Zabezpieczona amfetamina trafiła do policyjnego depozytu, a Seat którym jechał zatrzymany kierowca został przekazany osobie przez niego wskazanej. Policjanci zatrzymali także kierowcy jego prawo jazdy.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy m. in. pochodzenie zabezpieczonej amfetaminy. Od wyników badań laboratoryjnych krwi pobranej od kierowcy zależeć będzie, czy będzie on odpowiadał za prowadzenie samochodu będąc pod wpływem niedozwolonych substancji, za co grozi taka sama kara jaka jest przewidziana dla nietrzeźwych kierowców.

Ponadto mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków oraz za dwa wykroczenia drogowe – przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy i jazdę samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Postępowanie jest w toku.

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Tester do wykrywania narkotyków, który wykazał obecność amfetaminy w woreczku znalezionym w Seacie Tester do wykrywania narkotyków, który wykazał obecność amfetaminy w woreczku znalezionym w Seacie