Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymani za włamanie odpowiedzą również za liczne kradzieże

Data dodania: 3 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzewanych o włamanie do pojazdu i kradzież przenośnego klimatyzatora o wartości 1,5 tys. zł. Policjanci udowodnili zatrzymanym również udział w innych zdarzeniach. W dodatku jedna z osób poszukiwana była przez sąd w celu odbycia kary aresztu. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w wyniku przeprowadzonych działań zatrzymali 29-letniego mężczyznę i 22-letnią kobietę podejrzewanych o włamanie do pojazdu, jakie miało miejsce na terenie Bogatyni. Sprawcy wybili szybę w pojeździe zaparkowanym na jednej z ulic i ukradli przenośny klimatyzator o wartości 1,5 tys. zł.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest przez sąd w celu odbycia zaległej kary kilkunastu dni aresztu za udział w innych zdarzeniach. Ponadto funkcjonariusze wykazali związek 29-latka z kradzieżą telefonu komórkowego wraz ze słuchawkami o wartości ponad 1,5 tys. zł z jednego z mieszkań. Natomiast 22-latka odpowie również za włamanie do jednej z piwnic na terenie Bogatyni i kradzież dwóch rowerów oraz elektronarzędzi o łącznej wartości 4 tys. zł.

Oboje usłyszeli już zarzuty. Kobiecie za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast mężczyzna zarzucane mu czyny popełnił w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa, w związku z czym grozi mu teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606 – 778 – 294

 

 

 

Galeria