Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymani za włamania do garaży i piwnic

Data dodania: 2 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Policjanci z Oleśnicy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do garaży i pomieszczeń gospodarczych. Zatrzymany został dodatkowo trzeci mężczyzna, u którego podczas przeszukania policjanci ujawnili narkotyki. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego oleśnickiej komendy od pewnego czasu pracowali nad serią włamań do garaży i pomieszczeń gospodarczych, a także domów w budowie, znajdujących się na terenie miasta i gminy Oleśnica. Złodzieje włamywali się poprzez wyważenie drzwi lub okien, a ich łupem padały głównie elektronarzędzia, a także inne przedmioty.

Finał pracy kryminalnych to dwóch zatrzymanych mężczyzn, podejrzewanych o kradzieże i włamania oraz jeden posiadający przy sobie znaczną ilość narkotyków. Podczas przeszukania garażu, który jeden z mężczyzn wynajmował, funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt przedmiotów pochodzących z kradzieży i włamań. Głównie elektronarzędzia, ale również opony samochodowe. Wartość odzyskanego mienia to ponad 50 tysięcy złotych. Podczas dokładnego sprawdzenia policjanci ujawnili także środki odurzające. Policyjna analiza znalezionych substancji wykazała, że były to amfetamina i marihuana.

Po zgromadzeniu wszystkich materiałów dowodowych oleśniccy funkcjonariusze przedstawili dwóm mężczyznom łącznie 10 zarzutów za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Kodeks karny za przestępstwo włamania przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za posiadanie znacznych ilości środków odurzających.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż.szt. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601-589-781

 

 

Galeria