Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymani za rozbój

Data dodania: 27 sierpnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z Wołowa dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych zaraz po rozboju na mieszkańcu miasta. Obaj trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

20 sierpnia br. w godzinach popołudniowych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołowie otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mężczyzny, który został napadnięty przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Natychmiastowe działanie skierowanych na miejsce funkcjonariuszy doprowadziło do zatrzymania mężczyzn podejrzanych o ten czyn. Okazali się nimi mieszkańcy Wołowa, w wieku 44 i 52-lat.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że napastnicy pobili mężczyznę, a następnie zabrali mu plecak wraz z dokumentami, papierosy oraz pieniądze, które pokrzywdzony miał przy sobie. Wszystkie przedmioty zostały odzyskane przez policjantów i zwrócone poszkodowanemu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyznom przedstawiono zarzuty dokonania rozboju. Oboje przyznali się do jego dokonania i teraz odpowiedzą przed sądem. Grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Wołowie
st. sierż. Marzena Pawlik
tel. 606-364-011

nadkom. Krzysztof Zaporowski