Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymani za przestępstwa przeciwko mieniu

Data dodania: 2 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Średzcy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn w związku z licznymi przestępstwami przeciwko mieniu. Sprawcy usłyszeli łącznie 10 zarzutów. Funkcjonariusze odzyskali już część utraconego mienia, które przekazali właścicielom. Zatrzymani za popełnione czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Średzcy policjanci w wyniku podjętych działań ustalili, a następnie zatrzymali trzy młode osoby podejrzewane o szereg włamań i kradzieży, do jakich doszło na terenie powiatu. Do policyjnego aresztu trafili mężczyźni w wieku od 17 do 20 lat.

Policjanci udowodnili zatrzymanym m.in. włamanie do świetlicy wiejskiej, skąd sprawcy ukradli sprzęt muzyczny oraz grzejniki. Łupem mężczyzn padły również rowery, motorower, akumulatory, agregat prądotwórczy oraz paliwo. Sumę strat, jaką swoim działaniem spowodowali zatrzymani, oszacowano na kwotę ponad 17 tysięcy złotych.

Jak ustalono, zatrzymani dopuszczali się czynów przestępczych na terenie całego powiatu. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im łącznie 10 zarzutów.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. sztab. Marta Stefanowska
tel. 693 - 726 - 093

 

 

Powiązane wiadomości