Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymani za kradzież drewna z lasu

Data dodania: 30 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi zatrzymali zaraz po przestępstwie 2 mężczyzn, którzy ukradli drewno z lasu. W swoim aucie przewozili łup. Wstępnie jego wartość strażnicy oszacowali na 3000 zł. Ponadto pasażer posiadał narkotyki, a kierowca niewykluczone, że kierował autem będąc pod ich wpływem. Teraz za kradzież grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Jeleniej Górze wspólnie ze strażnikami leśnymi   zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 27 i 33 lata podejrzanych o kradzież drewna z lasu. Dodatkowo 33-latek odpowie za posiadanie narkotyków, a kierowca, jeżeli badanie krwi to potwierdzi, odpowie  za kierowanie pojazdem pod ich wpływem.

W dniu 26 marca br. około godziny 19.45 funkcjonariusze uzyskali informację, że w lesie w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki doszło do kradzieży drewna, którą ujawnili strażnicy leśni. Mężczyźni, którzy dopuścili się tego czynu poruszali się pojazdem marki Fiat Ducato, za którym ruszyli strażnicy leśni.

Policjanci wskazany pojazd zauważyli na ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze. Auto jechało w kierunku Wojanowa. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Kierowca jednak nie reagował, tylko przyspieszył i jechał całą szerokością drogi. W pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w skarpę. Pasażer pozostał w pojeździe, a kierowca próbował uciekać pieszo. Obydwaj zostali zatrzymani.

Kierowcą okazał się 27 - letni mieszkaniec Kowar, a pasażer to 33-letni mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości. Mężczyźni byli bardzo zdenerwowani, agresywni. Okazało się, że pasażer w kieszeni bluzy, w pudełku po papierosach posiadał amfetaminę. Natomiast zachowanie kierowcy wskazywało, że mógł on kierować pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań.

W samochodzie funkcjonariusze znaleźli skradzione drewno, którego wartość strażnicy leśni wstępnie oszacowali na kwotę 3000 zł. Okazało się również, że pojazd którym się poruszali, nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska