Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymani za dewastowanie i okradanie altan działkowych

Data dodania: 16 kwietnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Dwójka młodych ludzi prowadzących wędrowny tryb życia została zatrzymana przez głogowskich policjantów. Para włamywała się do działkowych altan i nocowała w nich korzystając również ze zgromadzonych w nich zapasów żywności czy alkoholu. W ich przypadku to nie kradzieże, a dewastacje dokonywane w momencie włamania, były najbardziej uciążliwe dla działkowców.

29 – letniego mężczyznę oraz 28 – letnią kobietę zatrzymali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego głogowskiej komendy powiatowej Policji na terenie jednego z ogrodów działkowych. Już wcześniej policjanci otrzymywali zgłoszenia i informacje dotyczące włamań do altanek i kradzieży mienia.

Doszło do nich na przełomie marca i kwietnia br. Z wnętrza obiektów działkowych nie znikały bardzo wartościowe przedmioty. Wszystko wskazywało na to, że sprawcy byli zainteresowani głównie artykułami spożywczymi, napojami, alkoholem oraz noclegiem.

Policjanci domyślali się, że prawdopodobnymi sprawcami włamań są osoby bez stałego miejsca zamieszkania i prowadzące wędrowny tryb życia. Mężczyzna i kobieta po zatrzymaniu usłyszeli zarzuty włamań do pięciu altanek działkowych i kradzieży.

Teraz za czyny, o które są podejrzani, zatrzymanym grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(Źródło - KPP w Głogowie)
Oficer Prasowy
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 – 904 – 452