Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymani sprawcy włamania i kradzieży

Data dodania: 3 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Policjanci z powiatu lwóweckiego ustalili i zatrzymali dwie osoby, które włamały się do mieszkania. Sprawcy wykorzystując sytuację, że właściciel wyjechał do Niemiec wybili szybę i dostali się do środka pomieszczenia skąd skradli elektronarzędzia. Straty oszacowano na kwotę 5 tys. złotych. Policjanci namierzyli podejrzanych i odzyskali utracone mienie. W związku z tym, że jeden z zatrzymanych mężczyzn był nieletni, to o jego losie zdecyduje sąd rodzinny. Dorosłemu może grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z posterunku policji w Mirsku. Na początku sprawdzili lokalne lombardy i tu odnaleźli jedną ze skradzionych rzeczy. Policjanci weryfikując nagrania z okolicznych monitoringów ustalili, że z włamaniem może mieć coś wspólnego 20-latek z Mirska. Po przeprowadzonych działaniach funkcjonariusze zatrzymali dodatkowo 16-latka, także podejrzewanego o ten czyn. Policjanci odzyskali resztę skradzionych rzeczy.

Obaj mieszkańcy Mirska odpowiedzą za popełniony czyn przed sądem. Dorosłemu może grozić do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.

Policjanci apelują do mieszkańców, aby właściwie zabezpieczyć swoje mieszkania i domy w dostępne na rynku urządzenia techniczne.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz Królak
tel. 600-266-063

 

Galeria