Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymani przez policjantów za włamania i kradzieże

Data dodania: 7 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Za włamania i kradzieże odpowie przed sądem dwóch mężczyzn zatrzymanych przez oławskich policjantów. Funkcjonariusze udowodnili im osiem przestępstw. Podejrzani włamali się do samochodu i do garażu. Łupem sprawców padły elektronarzędzia, narzędzia budowlane, skuter i rower. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia. Jednemu z podejrzanych może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności, drugiemu nawet 15 z uwagi na fakt, iż działał w warunkach tzw. recydywy. To sąd podejmie decyzję o dalszym losie podejrzanych.

Oławscy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymani, to dwaj 31-letni mieszkańcy Oławy, wcześniej karani za podobne przestępstwa. Jeden z nich w październiku ubiegłego roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności i to właśnie jemu grozi zaostrzona kara.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie podejrzanym ośmiu zarzutów, dotyczących popełnienia przestępstw przeciwko mieniu na terenie Oławy w marcu i kwietniu br. Funkcjonariusze nie wykluczają, że podejrzani mają na swoim koncie inne zdarzenia. Obecnie jest to przedmiotem weryfikacji.

Do tej pory ustalono, że sprawcy włamali się do garażu, z którego ukradli skuter, oraz do samochodu dostawczego, w którym znajdowały się elektronarzędzia i narzędzia budowlane. Ponadto kradli rowery pozostawione przy miejscach zamieszkania właścicieli i inne przedmioty, których pochodzenie aktualnie jest ustalane.

Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia, m. in. skuter, rowery i piłę elektryczną.

O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605 – 316 – 497

 

Galeria