Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymani na gorącym uczynku za kradzież kabli telekomunikacyjnych

Data dodania: 21 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kabli telekomunikacyjnych. Kara jaka im może grozić za tego typu czyn, to nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze patrolowali rejon ul. Tunelowej w Wałbrzychu. Prowadząc działania udali się w głąb lasu w pobliże szlaku kolejowego Wałbrzych Główny – Wałbrzych Fabryczny, gdzie zauważyli dwóch mężczyzn. Jeden z nich wykopywał kable, a drugi opalał je nad ogniskiem.

Funkcjonariusze zatrzymali obu zaskoczonych złodziei na gorącym uczynku przestępstwa i zabezpieczyli uszkodzone mienie. Okazało się podejrzani to mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego w wieku 32 i 37 lat. Straty w związku z zakłóceniem działania sieci telekomunikacyjnej oszacowane zostały na kwotę 1350 złotych.

W trakcie wyjaśniania okoliczności tej sprawy policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu udowodnili starszemu z zatrzymanych dodatkowo inną kradzież, gdzie łupem złodzieja w sierpniu br. padły również kable telekomunikacyjne. Łupem sprawcy padło wówczas 21 metrów przewodów, a straty oszacowano na 1630 złotych.

Za popełnione przestępstwa obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

 

Pobierz film

Brak załączników

Galeria