Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymani i tymczasowo aresztowani za kradzież rozbójniczą w hurtowni – w ujęciu jednego ze sprawców pomógł policjant po służbie i świadkowie

Data dodania: 7 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Kamiennej Górze zatrzymali trzech mężczyzn w związku z kradzieżą rozbójniczą w jednej z hurtowni materiałów budowlanych. W trakcie tego zdarzenia na miejscu przypadkowo pojawił się policjant z kamiennogórskiej jednostki, będący w dniu wolnym od pracy. Razem ze świadkami przyczynił się do zatrzymania jednego ze sprawców. Dwóch podejrzanych, decyzją sądu został tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Do jednej z hurtowni materiałów budowlanych na terenie miasta weszło trzech mężczyzn. Rozglądali się po terenie sklepu, wykazując zainteresowanie artykułami budowlanymi. W pewnym momencie jeden z nich wykorzystując nieuwagę personelu, podszedł do kasy, otwierając ją wyciągnął z niej sporą kwotę pieniędzy.

Obsługujący kasę pracownik sklepu zorientował się co się dzieje i chciał odebrać wcześniej skradzione przez mężczyznę pieniądze. W trakcie szarpaniny podbiegło pozostałych dwóch mężczyzn, którzy rozpylili wewnątrz hurtowni substancję powodującą paraliż dróg oddechowych oraz wzroku. Mężczyźni oddalili się z miejsca ze skradzionymi z kasy pieniędzmi. Świadkowie zdarzeń ruszyli w pościg za jednym ze sprawców, który dalej kontynuowali policjanci komendy powiatowej w Kamiennej Górze, w tym ten, który przebywał w rejonie hurtowni w czasie wolnym od służby.

Funkcjonariusze oraz świadkowie przyczynili się do zatrzymania jednego ze sprawców, którym okazał się 33 – letni obywatel Ukrainy. Zgromadzony przez kamiennogórskich policjantów materiał dowodowy, zachowanie zatrzymanego oraz sposób jego działania, pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży rozbójniczej. Sąd wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

W wyniku podjętych przez kamiennogórskich policjantów dalszych działań, zatrzymano pozostałych dwóch podejrzewanych o udział w kradzieży rozbójniczej mężczyzn w wieku 33 i 36 lat. Starszy z nich został również tymczasowo aresztowany. Za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(Źródło: KPP w Kamiennej Górze)

 

Powiązane wiadomości