Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymani grafficiarze

Data dodania: 7 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Nanoszenie malunków na obiekty bez wymaganej zgody właściciela, bez względu na miarę ich artystycznego waloru, stanowi naruszenie prawa. Przekonało się o tym dwóch mężczyzn zatrzymanych przez wrocławskich policjantów na zamalowywaniu betonowych elementów płotu. Obaj odpowiedzą teraz przed sądem jak za uszkodzenie mienia.

Policjanci z Komisariatu Wrocław Rakowiec zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy malowali graffiti na betonowych elementach płotu. Zdarzenie miało miejsce na terenach kolejowych w pobliżu ul. Krakowskiej we Wrocławiu.

Zatrzymani to 28 i 35 - latek. Mieli ze sobą 10 puszek farby w sprayu. Na namalowanych dziełach umieścili nawet swoje artystyczne pseudonimy.

Policjanci skontaktowali się z zarządcą terenu, który określił wysokość strat. Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, funkcjonariusze z wrocławskiego Rakowca przedstawili mężczyznom zarzut uszkodzenia mienia. 28 i 35 - latek przyznali się do zarzucanego im czynu.

Nanoszenie malunków na różne obiekty bez zgody ich właściciela bądź zarządcy traktowane jest jak uszkodzenie mienia. W przypadku takiego przestępstwa, kara dla sprawcy może wynieść nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
tel. 693 – 403 – 817